Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 44
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: reality-bytycerny.cz » Nemovitosti » Prodej historické vily s krásným pozemkem, Osečná - Druzcov, okr. Liberec

Prodej historické vily s krásným pozemkem, Osečná - Druzcov, okr. Liberec, Ev.č.: 263911

1 dům 1
1 dům 2 (2)
1 dům 2
1 dům 3 (2)
1 dům 3
1 dům 8
1 dům 5

Kontaktujte makléře

kancelář realitní
+420 608 739 696
+420 482 710 927
[email protected]
REALITY - BYTY Černý, s.r.o.REALITY - BYTY Černý, s.r.o.
Kostelní 10/5
Liberec - Liberec II-Nové Město
[email protected]
Cena5 265 000 Kč
KategorieRodinné domy
LokalitaOsečná - Druzcov
OkresLiberec
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná320 m²
Plocha pozemku4.283 m²
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuPolosamota
G (PENB nedodán)
EXKLUZIVNÍ NABÍDKA
zobraz vybavení
Popis

Exkluzivní nabídka krásné, historické vily s rozlehlým pozemkem o výměře 4283m2.
Nachází se v malebné krajině Podještědí, cca 15km od Liberce. Dům stojí na polosamotě, v klidném prostředí, bez blízkých sousedů.

Vila pochází z 19. století a původně byla postavena pro hraběte Františka Hartiga.
Důkladně, poctivě provedená stavba – svou kvalitou nesrovnatelná s dnešními stavbami - má kvalitní základy, silné zdi a zdravé trámy, meliorační systém v kameninových trubkách okolo domu.

Dům se zahradou a stodolou, která je rovněž součástí nabídky, nabízí více možností využití. Je vhodný nejen pro zdravé bydlení a soběstačné ekologické farmaření bez závislosti na systému, ale i k pořádání víkendových akcí, nebo podnikání v oblasti výroby, která by v zastavěných lokalitách nebyla žádoucí.

Třípodlažní, podsklepený objekt je momentálně rozdělen na 3 bytové jednotky (2x 150m2 a 1x 70m2) se samostatným vstupem. Možno snadno změnit na 5 prostorných bytových jednotek 1+1 (cca 60 – 75m2 jedna). V každém podlaží je samostatná koupelna i toaleta
Bytová jednotka ve spodním patře je momentálně v rekonstrukci, s hotovými štuky a rozvody vody a odpadů. Dům vyžaduje výměnu oken, ke zvážení je rekonstrukce koupelen.
Vytápění objektu zajištěno kotlem na tuhá paliva, kanalizace - velkokapacitní, vícekomorový septik s drenážním systémem.

Dům stojí uprostřed krásného, rovinatého pozemku – zahrady se stoletými duby, buky a lípami a nabízí nádherné pohledy do širokého okolí, včetně výhledu na Ještěd.
Okolní oblast se vyznačuje množstvím lesní zvěře (myslivost, lovectví), a rovněž se jedná o vyhlášenou houbařskou lokalitu. V dosahu nájezd na cyklostezku, vhodnou i pro kolečkové brusle, a středisko zimních sportů - ski areál Ještěd, je vzdálený cca 12km.
Za zmínku stojí určitě i informace ČHMÚ, který na základě několikaletého měření vyhlásil tuto lokalitu jako jednu z mála oblastí v ČR, která netrpí v posledních letech extrémním suchem.

Místo je dobře dostupné po asfaltové komunikaci, 50m od domu je autobusová zastávka, vlakové nádraží ve 3km vzdálených Křížanech. Potraviny – min. 5 obchodů v dosahu 2- 4km, restaurace - min. 5x v dosahu 2- 4km, ZŠ Osečná 3km, pošta Křížany 3km.